MROGA TROPHY - NIEZAPOMNIANE WRAŻENIA! ADRENALINA! WIĘCEJ NIŻ SPŁYW KAJAKOWY!

Mroga Trophy to wydarzenie, które po raz pierwszy miało miejsce w roku 2001. Jego inicjatorami byli wówczas Łódzki Okręgowy Związek Żeglarski oraz Harcerski Klub Wodny DAL. Pierwotnie miał on formułę spłwu na byle czym, jednakże od wielu już lat jest on ekstremalną rywalizacją kajakarzy.

Start uczestników spływu w odstępach kilkuminutowych odbywa się tradycyjnie przy moście na rzece Mrodze na drodze prowadzącej w kierunku Borek w gminie Dmosin. Meta wyścigu zlokalizowana jest również tradycyjnie na przystani na zalewie Mrożyczka w Głownie. Co roku impreza przyciąga wierne grono fanów spływu oraz kolejnych amatorów kajakarstwa. W roku 2012 na starcie spływu staneła rekordowa ilość 19 załóg kajakarskich - w tym spora część z poza Głowna. Trasa spływu wymagała od zawodników nie tylko świetnego przygotowania fizycznego, ale również dużej siły woli, żeby pokonać meandry rzeki, przedrzeć się przez liczne pokrzywy i bagna oraz przedostać się z kajakiem przez niezliczone drzewa tarasujące koryto Mrogi. Od kilku lat dodatkowe atrakcje szykują bytujące w rzece bobry, które usiłują urozmaicić trasę spływu budując kolejne tamy na rzece.

Trudy spływu wynagrodzić mogą niecodzienne widoki i wrażenia. Mroga Trophy to rywalizacja ekstremalna - jedni próbując w niej swych sił zaklinają się, że już nigdy nie wezmą w niej udziału, inni nie mogą doczekać się kolejnych jej edycji. Kto tym razem zmierzy się z nurtem Mrogi?


Pokaż Mroga Trophy na większej mapie